Leczone wady serca

Leczenie wad serca u dzieci to nasza specjalizacja i nasza misja. Chcemy, aby każdy mały człowiek cieszył się zdrowym i silnym sercem, żył pełnią życia i czerpał z uroków dzieciństwa pełnymi garściami. Naszym celem jest zdrowie, bezpieczeństwo i szczęście wszystkich małych pacjentów, u których podejmujemy leczenie wad serca.

Wady serca – leczenie w Klinice Kardiochirurgii w Krakowie

Spośród wszystkich wad wrodzonych to właśnie wrodzone wady serca zdarzają się u niemowląt najczęściej. W Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie w każdym roku wykonujemy ponad 400 operacji (w tym aż 300 w krążeniu pozaustrojowym). Uratowaliśmy największą grupę dzieci z zespołem niedorozwoju lewego serca w Polsce i jedną z największych grup w Europie. Posiadamy najnowocześniejszą aparaturę, a nasz zespół tworzą wyłącznie specjaliści z ogromną wiedzą i doświadczeniem, którzy wiedzą, jak wykryć i leczyć wady serca u noworodka.

Jakie wady serca u dzieci leczymy?

Nasza specjalizacja to przede wszystkim leczenie wad serca u niemowląt, a konkretniej wczesne, noworodkowe korekty wad serca i etapowe leczenie serca jednokomorowego. Poniżej znajdą Państwo listę wybranych wad wrodzonych, które operujemy w naszej Klinice, jednak muszą Państwo wiedzieć, że podejmujemy się leczenia wszystkich wad wrodzonych serca – od najprostszych, po te najbardziej złożone. Leczymy dzieci z całej Polski i z zagranicy – by każdy nowo narodzony człowiek miał takie same szanse na zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo.

Poniżej znajdą Państwo listę wybranych wad wrodzonych serca, które operujemy w naszej Klinice. Nasz doświadczony zespół podejmuje się leczenia wszystkich wad wrodzonych serca, od tych prostych do najbardziej złożonych. Operujemy dzieci z całej Polski, a także z zagranicy.

Kontakt z Oddziałem Kardiochirurgii i Intensywnej Opieki Kardiochirurgicznej

Telefony na oddział intensywnej terapii:
+48 12 658-20-11 wew. 1224 lub 1253 (oddział intensywnej terapii kardiochirurgicznej) – III Piętro, Budynek B
+48 12 658-20-11 wew. 1635 (dyżurka lekarska) – III Piętro Budynek B
+48 12 658-20-11 wew. 2040 (oddział intensywnej terapii kardiochirurgicznej) – II Piętro Budynek B

Potrzebujesz szczegółowej informacji na temat leczonych w naszej klinice wad serca ?